Podkarpackie nieruchomości
Informacje z rynku nieruchomości
Logowanie Wyślij wiadomość Przeslij znajomego Dodaj do ulubionych Dzisiaj jest 26 czerwiec 2017
Zgłoś ofertę Zgłoś czego szukasz Oferty sprzedaży Oferty najmu
Reklama
Skontaktuj się z nami
Oddział I
ul. Rynek 17
35-064 Rzeszów

tel. (17) 852-26-23
tel. (17) 850-08-05
fax (17) 862-11-87

nieruchomosci@certus.net.pl
mapa dojazdu
Oddział II
ul. Krzyźanowskiego 6/A
35-064 Rzeszów

tel. (17) 858-62-62
fax (17) 858-62-62

certus@certus.net.pl
mapa dojazdu


Chcesz otrzymywać od nas informacje o ofertach na swojego maila?
Dopisz się!

Media o nas

Wydarzenia,w których uczestniczyliśmy

20.03.2017 r. 

W marcowym wydaniu "Poradnika Budowlanego" podsumowaliśmy rok 2016 na rzeszowskim rynku mieszkaniowym. Poniżej fragment. Natomiast cały raport dostępny na stronie www.inforealestate.pl 

 

21.12.2016

XI edycja Konkursu "O Kryształową Cegłę"

W dniu 9.12.2016 uczestniczyliśmy w uroczystej Gali XVI edycji Konkursu o Kryształową Cegłę  - na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE na Szlaku Słońca i Śniegu, która odbyła się w Filharmonii im. Wienawskiego w Lublinie.  Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe. Wśród tegorocznych laureatów znalazło się kilka obiektów z Podkarpacia m.in. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II WŚ im. Rodziny Ulmów w Markowej.  Gratulujemy!

 

25.11.2016 

W dniu 24.11.2016 na Politechnice Rzeszowskiej uczestniczyliśmy w spotkaniu w ramach organizowanego przez Gazetę Wyborczą wydarzenia - "Pracownia Miast". Wraz z zaproszonymi gośćmi wśród których znalazł się również Prezydent Miasta Rzeszowa dyskutowano na tematy istotne dla dalszego rozwoju miasta. 

 

03.11.2016 r.- wszystko o nowym programie MIESZKANIE + można znaleźć w naszym artykule opublikowanym w Poradniku Budowlanym. Poniżej fragment. 

31.08.2016, w Poradniku Budowlanym ukazał się nasz artykuł odpowiadający na pytanie, które zadaje sobie większość Polaków decydujących się na zakup swojego własnego M - "Mieszkanie na kredyt, czy za gotówkę?" 


 

 


 

24.06.2016 , w dodatku do Gazety Wyborczej " Dobrze mieszkać w Rzeszowie" ukazał się wywiad z prezesem Certusa Jaromirem Rajzerem o sytuacji na rzeszowskim rynku mieszkaniowym.

 

 


 

 

23.06.2016, w Poradniku Budowlanym ukazał się nasz artykuł opisujący w szczegółach zmiany dotyczące obrotu ziemią rolną, które obowiązują od 1 maja br.

Poniżej fragment artykułu, całość dostepna na stronie www.inforealestate.pl

 

 


 

 

 

26.04.2016, w Poradniku Budowlanym ukazał się nasz artykuł oceniający działanie dotychczasowych rządowych programów mieszkaniowych. Więcej pod linkiem: http://poradnikbudowlany.eu/galimatias-rzadowych-programow-mieszkaniowych/

 


 

20.04.2016, VIP Poradnik Budowlany, cały atykuł dostępny na stronie : http://poradnikbudowlany.eu/wynajmowanie-mieszkania-studentom-sporzadz-umowe-pismie/

 

 


 

14.03.2016, VIP Poradnik Budowlany

Wywiad z prezesem Certus Nieruchomości Jaromirem Rajzerem o prognozach cen mieszkań w Rzeszowie.  Cały artykuł można przeczytać tutaj: http://poradnikbudowlany.eu/4600-zl-metr-mieszkania-rzeszowie-norma/

 




 

luty 2016, Gazeta Wyborcza dodatek "Podkarpackie Nieruchomości"

"Będzie rekord w sprzedaży mieszkań?"  W pierwszym wydaniu dodatku do Gazety Wyborczej pt: "Podkarpackie Nieruchomości" ukazał się wywiad z prezesem biura nieruchomości CERTUS oraz Partnerem Zarządzającym Polskiego Konsorcjum Nieruchomości Jaromirem Rajzerem  o sytuacji na rynku mieszkaniowym w Rzeszowie. 



 

grudzień 2015, VIP Poradnik Budowlany 

W grudniowym wydaniu magazynu "Poradnik Budowlany" ukazał się wywiad z prezesem zarządu "Certus Nieruchomości" panem Jaromirem Rajzerem o sytuacji na rzeszowskim rynku mieszkaniowym.

 

 


 

grudzień 2015, VIP Poradnik Budowlany 

W magazynie "Poradnik Budowlany" został opublikowany artykuł "Mieszkanie w bloku, a może szeregówka?". Swoją opinię na ten temat wyraził również pan Jaromir Rajzer, prezes Certus Nieruchomości i partnera zarządzający Polskiego Konsorcjum Nieruchomości, ekspert rynku nieruchomości. 

 

 


 

11 grudzień 2015, Lublin, Gala Konkursu "O Kryształową Cegłę" 

W dniu 11 grudzień 2015 uczestniczyliśmy w XV Jubileuszowej edycji Konkursu "O Kryształową Cegłę"- na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, na Szlaku Słońca i Śniegu. Organizacją przedsięwzięcia zajmuje się Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. Rzeszowskie inwestycje budowlane również zostały nagrodzone.

 

 

 


 

 

listopad 2015, VIP "Poradnik Budowlany"


"Coraz więcej firm buduje mieszkania w Rzeszowie. Ceny? Mogą lekko spaść."
Zachęcamy do przeczytania wywiadu nt. sytuacji na rynku nowych mieszkań w Rzeszowie z Jaromirem Rajzerem Prezesem Certus Nieruchomości oraz Partnerem Zarządzającym Polskiego Konsorcjum Nieruchomości.
Wywiad został opublikowany w ostatnim wydaniu "Poradnika Budowlanego", w którym cyklicznie redagujemy ciekawe artykuły opisujące aktualną sytuację na rynku nieruchomości.
Cały artykuł dostępny na stronie http://poradnikbudowlany.eu/coraz-wiecej-firm-buduje-mieszkania-w-rzeszowie-ceny-moga-lekko-spasc/ 

 

 

 

 


 

18.09.2015 r., Spała,  Spotkanie grupy Polskie Konsorcjum Nieruchomości

 

W dniach 18-19 września 2015 r. uczestniczyliśmy w kolejnym już spotkaniu organizacyjnym grupy "Polskie Konsorcjum Nieruchomości". Podczas spotkania zostały omówione zasady współpracy z jednym z największych banków w Polsce w zakresie pośrednictwa sprzedaży " nieruchomości trudnych" oraz jedną z największych sieci handlowych w Polsce w zakresie sprzedaży oraz najmu i wynajmu nieruchomości. Wspomniane projekty dają nam nowe możliwości rozwoju na rynku nieruchomości.

 

                         

                             

                                                                                                                 




25.08.2015 r., Sesja Rady Miasta Rzeszowa

 

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Przewodniczącego Rady Miasta uczestniczyliśmy w posiedzeniu Rady Miasta, na którym poruszane zostały tematy ważne dla rozwoju Rzeszowa. Jednym z nich było omówienie wniosku części radnych dot. "Programu budowy mieszkań dla młodych rodzin." W związku z tym mieliśmy zaszczyt przedstawić krótką prezentację podsumowującą rynek mieszkaniowy w naszym mieście.
Wszyscy radni bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji, zadając wiele pytań Panu Jaromirowi Rajzerowi - Prezesowi Biura Nieruchomości CERTUS sp. z o.o., który może się pochwalić niepodważalną wiedzą oraz doświadczeniem w tym zakresie. Po wystąpieniu udzielił również wielu wypowiedzi do gazet oraz telewizji lokalnych, które na bieżąco transmitowały całe wydarzenie.

 

 

 

         

 

           

 


 

 

12.06.2015 r., Warszawa, Spotkanie grupy Polskie Konsorcjum Nieruchomości

 

Miło nam poinformować, iż jesteśmy jednym z Partnerów sieci Polskie Konsorcjum Nieruchomości, którą tworzy grupa specjalistów związanych zawodowo z rynkiem nieruchomości, pochodzących z różnych miast Polski. Głównym zadaniem PKN jest świadczenie usług konsultingowo-doradczych oraz innych dotyczących obsługi rynku nieruchomości.

Nasze uczestnictwo w grupie PKN  daje nam nowe możliwości rozwoju oraz korzyści, m.in. nawiązywanie nowych kontaktów oraz współpraca z innymi biurami nieruchomości w całej Polsce.

 

 

 

 

 

 



 

12.12.2014 r., Lublin, Gala konkursu o "Kryształową Cegłę"

Już po raz kolejny byliśmy jednymi ze sponsorów Gali XIV edycji konkursu o " Kryształową Cegłę" na najlepszą inwestycję budowlaną organizowanej przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie. Miło nam poinformować, że w kategorii budynki mieszkalno-usługowe I miejsce zajęły apartamenty przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, a w kategorii przestrzenie publicznie wyróżnienie otrzymał ciąg pieszy od ul. Rejtana w kierunku ul. Gen. Kustronia. GRATULUJEMY!!!

foto 1              

 

21.10.2013 r., Rzeszów, Debata Regionalna "Nowa perspektywa finansowa 2014-2020"

21 października 2013 roku odbyła się Debata Regionalna „Nowa perspektywa finansowa 2014-2020” poświęcona tematyce ochrony środowiska, rozwoju regionalnego i przedsiębiorczości.

Debatę której pomysłodawcą był Pan Jacek Adamowicz, Prezes Stowarzyszenia EkoPrzestrzeń – Ekologia Rozwój Przestrzeń, zorganizowano w Centrum Handlowym Millenium Hall.

Spotkanie poprowadziła Pani Bernadetta Szczypta z Polskiego Radia Rzeszów.

W debacie udział wzięli:

 • Pan Zdzisław Pupa – Senator RP,

 • Pan Andrzej Kulig – Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego,

 • Pan Adam Hamryszczak – Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego,

 • Pan Jan Jodłowski – Naczelnik Wydziału Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie,

 • Pan Jaromir Rajzer – Prezes Zarządu Certus sp. z o. o.

 • Pan Jacek Adamowicz - Prezes Stowarzyszenia EkoPrzestrzeń Ekologia Rozwój Przestrzeń, były radny miasta Rzeszowa, Koordynator projektu Study tour - Partnerstwo dla rozwoju regionalnego.

W gronie zaproszonych do debaty gości był Pan Jaromir Rajzer – Prezes Zarządu Biura Nieruchomości Certus jako jedyny przedstawiciel przedsiębiorców i branży nieruchomości, która niewątpliwe ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju i ekologii, w tym w szczególności rozwój budownictwa ekologicznego i zastosowanie odnawialnych źródeł energii.

Debatę można było śledzić na bieżąco dzięki transmisji na żywo w interencie, a także aktywnie w niej uczestniczyć m.in. zadając pytania gościom za pośrednictwem czatu.

 

02.10.2012 r., Warszawa

2 pażdziernika 2012 r. podczas spotkania w Warszawie, Prezes Zarządu Certus Pan Jaromir Rajzer otrzymał wyróżnienie w ramach Departamentu Gospodarki Nieruchomościami w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Wyróżnienie przyznane zostało za najlepiej prowadzone postępowania wyjaśniające w ramach Komisji Odpowiedzialności Zawodowej

 

 

 

 

 

 

 

17.11.2011 r., Rzeszów, Konferencja „Podkarpackie – Silna Marka. Potencjał, inwestycje i rozwój, a zawirowania w europejskiej gospodarce” 

Konferencja 17.11.2011 Podkarpackie - Silna MarkaKonferencja „Podkarpackie – Silna Marka. Potencjał, inwestycje i rozwój, a zawirowania w europejskiej gospodarce” odbyła się 17 listopada w Hotelu Ambasador w Rzeszowie.

Konferencja miała na celu prezentację wiedzy, doświadczeń oraz dyskusję na tematy ważne dla przedsiębiorczości w wymiarze lokalnym na tle ważnych wydarzeń ekonomicznych w skali makro.

Podczas spotkania prelegenci będą starali się znaleźć odpowiedzi na pytania:

Czy systematycznie rozwijający się region w południowo-wschodniej Polsce stanie się dla nich ciekawą alternatywą?

Czy województwo Podkarpackie wykorzysta swoje liczne atuty w tak ciekawym i jednocześnie trudnym momencie?

Co może zaoferować przedsiębiorcom w trudniejszych czasach?

Na jakich filarach i za co chce budować przyszłość?

Dyskusja prowadzona była przez doświadczonych dziennikarzy TVN 24.

Jednym z paneli dyskusyjnych był: „Domy dla Ludzi. Domy dla Biznesu czyli perspektywy rozwoju podkarpackiego rynku nieruchomości”, w którym lokalny rynek reprezentowany był przez Pana Jaromira Rajzera – Prezesa Zarządu Certus Sp. z o.o.

Do dyskusji zaproszono również Małgorzatę Kosińską – Prezes Pirelli PeKao Real Estate Sp. z o.o.; Barbarę Kostryra - kierownik Centrum Zarządzania PPNT; oraz Artura Pietraszewskiego - 4Teams, Premedium Marketing Nieruchomości.

W interesującej formie rozmawiano o bieżącej sytuacji rynku nieruchomości i jego perspektywach. Dla wymagającej publiczności, wśród której było wielu przedstawicieli uczelni, firm i samorządów szczególnie interesujące były porównania ogólnopolskiego punktu widzenia w zderzeniu ze spojrzeniem lokalnych specjalistów. Omówiono jakie rozwiązania będą miały szczególne zastosowanie w czasach kryzysu, czy recepta na sukces może być jednakowa w Polsce i na Podkarpaciu.

17.11.2011 r., Jarosław, Konferencja „Działalność zawodowa i uwarunkowania rozwoju rynku nieruchomości w Polsce”.

 

W Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się konferencja „Działalność zawodowa i uwarunkowania rozwoju rynku nieruchomości w Polsce”, zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe PWSTE „Focus” we współpracy z Instytutem Ekonomii i Zarządzania.

W konferencji udział wzięli pośrednicy, zarządcy, rzeczoznawcy majątkowi, prawnicy, notariusze, ekonomiści, a także reprezentanci największych podkarpackich firm i organizacji z branży rynku nieruchomości oraz przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, pracownicy wyższych uczelni i studenci.

Pierwszy panel obejmował zagadnienia związane z zawodami rynku nieruchomości. W drugiej części, którą swoimi wystąpieniami otworzyli członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Pośredników i Doradców Rynku Nieruchomości poruszono praktyczne aspekty zawodów rynku nieruchomości.

Trzeci panel dotyczył zagadnień z zakresu rynku nieruchomości i uwarunkowań jego rozwoju. Zainaugurowany został wystąpieniem Pana Jaromira Rajzera, Prezesa Certus Sp. z o.o., Członka KOZ przy Ministrze Infrastruktury, reprezentującego również Podkarpackie Stowarzyszenie Pośredników i Doradców Rynku Nieruchomości. Pan Jaromir Rajzer szeroko omówił możliwości i problemy podkarpackiego rynku nieruchomości przedstawiając m.in. prezentację „Perspektywy i ograniczenia podkarpackiego rynku nieruchomości”. Kolejnym ekspertem trzeciego panelu była Pani Teresa Krzemińska z Głównego Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, która przestawiła „Rynek nieruchomości Podkarpacia, na tle innych województw”.

Konferencja umożliwiła wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy środowiskiem naukowym, praktykami rynku nieruchomości oraz studentami.

 

05.09.2011 r., Warszawa

W dniu 05.09.2011 Pan Jaromir Rajzer otrzymał z rąk Ministra Infrastruktury medal "Za zasługi dla budownictwa".

 

 

 

 

 

 

 

 

06.04.2011 r., Rzeszów, II Podkarpackie Forum Nieruchomości

W dniu 06.04.2011 w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbyło się II Podkarpackie Forum Nieruchomości. To już druga edycja Konferencji poświęcona wielu zagadnieniom związanym z rynkiem nieruchomości, podczas której zaprezentowane zostały również kompleksowe badania lokalnego rynku nieruchomości przeprowadzone przez Instytut Gospodarki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie wspólnie z Certus Nieruchomości Sp. z o.o. w Rzeszowie oraz przy współpracy z: MWM Architekci Sp. z o.o., Rajzer Consulting, Kancelarią Prawną Zuzmak i Partnerzy Sp. p. i Kancelarią Prawną Kamiński & Kamiński.

Konferencję uroczyście otworzył Mirosław Karapyta Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Forum zostało podzielone na trzy panele dyskusyjne, w których udział wzięli wybitni specjaliści i eksperci.. Panele obejmowały zagadnienia związane z rozwojem rynku mieszkaniowego oraz szeroko rozumianego rynku nieruchomości komercyjnych, omówiony został również proces inwestycyjny oraz wpływ przepisów prawnych i podatkowych na rozwój lokalnego rynku nieruchomości i kształtowanie przestrzeni publicznej.

W II Podkarpackim Forum Nieruchomości udział wzięli przedstawiciele rządu, urzędu miasta, województwa oraz posłowie m.in.: Piotr Styczeń, Podsekretarz Stanu z Ministerstwa Infrastruktury, poseł Zbigniew Rynasiewicz, Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, dr Bogdan Ulijasz, Sekretarz Marszałka Województwa Podkarpackiego, Roman Holzer, Wiceprezydent Miasta Rzeszowa.

Nad Konferencją patronat honorowy objęli: Minister Infrastruktury, Minister Sprawiedliwości, Przewodniczący Komisji Infrastruktury oraz Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Rzeszowski.

Organizatorzy: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Certus Nieruchomości, Kancelaria Prawna Zuzmak&Partnerzy, MWM Architekci, Kancelaria Prawna Kamiński&Kamiński, Rajzer Consulting.

Partner medialny: VIP Biznes & Styl, Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Oddział Rzeszów, Nowiny, nowiny24.pl.

01.10.2010 r., Łańcut, Konferencja "Możliwości i bariery rozwoju rynku nieruchomości w Polsce"

W ramach szkolenia zorganizowanego przez Podkarpackie Stowarzyszenie Pośredników i Doradców Rynku Nieruchomości, które odbyło się 01.10.2010 r. w Zajeździe „Dymarka” w miejscowości Dąbrówki odbył się panel dyskusyjny o przewodnim temacie „Możliwości i bariery rozwoju rynku nieruchomości w Polsce”.

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele władz rządowych i lokalnych oraz eksperci i znawcy rynku nieruchomości:

 • Zbigniew Rynasiewicz - Poseł na Sejm, Przewodniczący Komisji Infrastruktury;

 • Andrzej Dec - Radny Miasta Rzeszowa, były Przewodniczący RM , kandydat na Prezydenta Rzeszowa;

 • Zbigniew Kubiński - Prezydent Federacji Polskie Porozumienie Rynku Nieruchomości, Prezydent PTEiDRN;

 • Witold Czapla - Wiceprzewodniczący Komisji Odpowiedzialności Zawodowej przy Ministerstwie Infrastruktury;

 • Adam Polanowski - Prorektor Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomości;

 • Jacek Walczyński - Dyrektor Regionalny ds. sprzedaży Bank PKO BP S.A.

 • Jaromir Rajzer- członek komisji odpowiedzialności przy Ministerstwie Infrastruktury, wykładowca WSI-E.

Konferencję rozpoczęła prezentacja Pana Jaromira Rajzera - Prezesa Biura Nieruchomości Certus dotycząca najważniejszych danych, charakteryzujących stan rynku nieruchomości w Polsce. W trakcie dyskusji poruszono wiele aktualnych problemów nurtujących środowisko zawodowe. Bardzo ważnym elementem była dyskusja na temat konieczności obrony licencji zawodowej dla pośredników w obrocie nieruchomościami. Eksperci stanowczo wypowiedzieli za utrzymaniem licencji jako elementu zapewnienia bezpieczeństwa obrotu nieruchomościami. Omówiono również prawne i praktyczne bariery dla rozwoju rynku nieruchomości. Ponadto przedstawiono wpływ instrumentów finansowych i sektora bankowego na sytuację sektora nieruchomości i budownictwa. Wiele czasu poświęcono problemowi właściwego kształtowania przestrzeni publicznej i nieustannym zmianom ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Uwieńczeniem spotkania było wręczenie na ręce Pana Posła Zbigniewa Rynasiewicza listy postulatów, pod którymi podpisali się obecni przedstawiciele kilku organizacji zawodowych.

20.01.2010 r., Rzeszów, I Podkarpackie Forum Nieruchomości

20 stycznia w rzeszowskim Ratuszu odbyło się I Podkarpackie Forum Nieruchomości. Konferencję uroczyście otworzył Wice-Prezydent Miasta Rzeszowa Marek Ustrobiński oraz Rektor WSIiZ prof. Tadeusz Pomianek. 

Organizatorami konferencji byli: Instytut Gospodarki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, MWM Architekci, Certus Nieruchomości, Rajzer Consulting, MWM Architekci, Kancelaria Radców Prawnych M. Taradajko-Zuzmak i A. Zuzmak, Doradztwo Prawno-Inwestycyjne Janusz Buda.

Głównymi tematami "I Podkarpackiego Forum Nieruchomości" były:

 • nasze miasto, nasze mieszkania - trendy, potrzeby i możliwości na rzeszowskim rynku mieszkaniowym;

 • najbliższe inwestycje oraz przyszłość rynku nieruchomości komercyjnych w Rzeszowie;

 • biznes nieruchomościowy czyli jak projektować, promować, finansować aby rozwijać branżę.

Każdą wyżej wymienioną część konferencji rozpoczynała prezentacja wyników badań rzeszowskiego rynku nieruchomości przeprowadzonych przez Instytut Gospodarki WSIiZ oraz sześć firm zajmujących się doradztwem nieruchomości. Celem badań było zdobycie kompleksowych informacji o rynku nieruchomości w Rzeszowie, a przede wszystkim o jego aktualnym stanie i perspektywach rozwoju.

Pierwszą kwestią, której poświęcone było Forum był Rzeszów na tle innych miast, ceny, potrzeby i możliwości oraz kierunki rozwoju z perspektywy potrzeb mieszkańców.

Preferencje, najnowsze trendy, zmiany na rynku mieszkaniowym przedstawili wybitni eksperci: Dr Maciej Piotrowski – Dyr. Instytutu Gospodarki WSIiZ; Jaromir Rajzer – Prezes Certus Nieruchomości Sp. z o.o. - moderatorMonika Tyszka – Departament Gospodarki Nieruchomościami, Ministerstwo Infrastruktury; Mikołaj Martynuska – Director Residential, CB Richard Ellis; Sylwester Bogacki – Prezes WIKANA S.A.; Ryszard Czapla – Prezes Archeton Sp. z o.o.

Najbliższe inwestycje w Rzeszowie i okolicach zostały zaprezentowane przez Marka Ustrobińskiego – Wice-Prezydenta Miasta Rzeszowa, podczas kolejnego panelu dyskusyjnego. Odpowiedzi na pytania takie jak rynek nieruchomości komercyjnych, czego oczekują przedsiębiorcy, dlaczego warto inwestować w Rzeszowie przedstawili specjaliści: Dr Tomasz Soliński – Instytut Gospodarki WSIiZ; Maciej Łobos – Wiceprezes MWM Architekci; Marek Ustrobiński – Wice-Prezydent Miasta Rzeszowa; Yann Geun – Członek Zarządu Mayland Real Estate Sp. z o.o.; Radosław Karczewski – Dyrektor Delta Project PL Sp. z o.o.; Andrzej Selwet – Acquisition Manager – Inter IKEA Centre Group.

W ostatniej części poruszono sprawę projektowania, promocji oraz finansowania branży nieruchomości. Trudności i zagrożenia w procesie inwestycyjnym, alternatywne źródła finansowania inwestycji w nieruchomościach, znaczenie marketingu, zwłaszcza w dobie kryzysu omówili następujący eksperci: Dr Maciej Piotrowski – Dyr. Instytutu Gospodarki WSIiZ; Marcin Smoczewski – Prezes MWM Architekci; prof. dr hab. Andrzej Szromik – Dyr. Katedry Handlu i Instytucji Rynkowych Uniwersytetu Ekonomicznego; dr inż. arch. Marek Kamiński – Archipraxis Kraków; Andrzej Skotnicki – Dyr. Wydziału Architektury Urzędu Miasta Rzeszowa; Arkadiusz Zuzmak – radca prawny, właściciel kancelarii prawnej.

Forum zakończyła burzliwa dyskusja podczas której wszyscy uczestnicy mogli wymienić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami na poruszone na konferencji tematy.

Miłym akcentem na zakończenie spotkania była uroczysta kolacja i zwiedzanie rzeszowskiej trasy podziemnej.

Honorowy Patronat: Ministerstwo Infrastruktury oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Patronat medialny: VIP Biznes & Styl, TVP 3 Oddział Rzeszów, Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Rzeszów.

 

 

Nasze wypowiedzi w mediach

VIP_Poradnik Budowlany_listopad 2015 

fragment wywiadu z p. Jaromirem Rajzerem o sytuacji na rzeszowskim rynku mieszkaniowym

 

VIP_Poradnik Budowlany_listopad 2015 

fragment raportu o rynku nieruchomości w Rzeszowie

 

 

 

VIP_PoradnikBudowlany_czerwiec 2015 r.

fragment artykułu "Rynek nieruchomości, a wojna"

 

 

 

 

 

 

 

 

VIP_Poradnik Budowlany_luty 2015 r.

fragment artykułu "Czy nadszedł czas na suburbia w Rzeszowie?"

Dobry czas dla deweloperów

Wywiad z Jaromirem Rajzerem

Gazeta Wyborcza

czerwiec 2015 r.

 

VIP_Poradnik Budowlany_czerwiec 2015 r.

fragment artykułu "Rekordowa podaż - ale czy rzeczywiście mamy duży wybór mieszkań?" - podsumowanie I kw. 2015 r.

Bezpieczene kupowanie nieruchomości z rachunkiem powierniczym,

VIP Biznes&Styl

wrzesień-pażdziernik 2013

Bezpieczne kupowanie nieruchomości z rachunkiem powierniczym, VIP B&S wrzesień-październik 2013                  

Rzeszów pnie się w górę

Magazyn Nowiny

25-27.10.2013

 Rzeszów pnie się w górę. Magazyn Nowiny 25-27.10.2013                       

Rzeszów buduje domy na potęgę

Nowiny, 28.05.2015

◊ ◊ ◊

Rynek nieruchomości I kwartał 2015 

Nowiny, 28.05.2015

 

Tereny na sprzedaż

Nowiny

13.03.2013

Tereny na sprzedaż, Nowiny 13.03.2013  

Ceny mieszkań ostro w dół

Nowiny

04.03.2013

 

Ceny mieszkań ostro w dół, Nowiny 04.03.2013

 

    ◊ ◊ ◊    

Własne cztery kąty z dofinansowaniem

VIP Biznes&Styl

styczeń-luty 2013

Własne cztery kąty z dofinansowaniem VIP B&S styczeń-luty 2013 pierwsza

Własne cztery kąty z dofinansowaniem VIP B&S styczeń-luty 2013 druga

Własne cztery kąty z dofinansowaniem VIP B&S styczeń-luty 2013 trzecia

 

 

Nowe mieszkania ze wsparciem państwa

Strefa Magazyn Biznesu

styczeń 2013

Nowe mieszkanie ze wsparciem państwa Strefa Magazyn Biznesu styczeń 2013 pierwsza

Nowe mieszkanie ze wsparciem państwa Strefa Magazyn Biznesu styczeń 2013 druga

Nowe mieszkanie ze wsparciem państwa Strefa Magazyn Biznesu styczeń 2013 trzecia

    ◊ ◊ ◊    

Ziemia zawsze w cenie

Strefa Magazyn Biznesu

wrzeseiń 2012

Ziemia zawsze w cenie Strefa Magazyn Biznesu wrzesień 2012 pierwsza

Ziemia zawsze w cenie Strefa Magazyn Biznesu wrzesień 2012 druga

Ziemia zawsze w cenie Strefa Magazyn Biznesu wrzesień 2012 trzecia

 

Czy warto inwestować w podkarpacie nieruchomości

Strefa Magazyn Biznesu

czerwiec 2012

Czy warto inwestować w podkarpackie nieruchomości Strefa Magazyn Biznesu czerwiec 2012 pierwsza

Czy warto inwestować w podkarpackie nieruchomości Strefa Magazyn Biznesu czerwiec 2012 druga

Czy warto inwestować w podkarpackie nieruchomości Strefa Magazyn Biznesu czerwiec 2012 trzecia

    ◊ ◊ ◊    

Szybciej zaczniesz budowę

Nowiny

21.02.2013

Szybciej zaczniesz budowę, Nowiny 21.02.2013  

Galerie walczą

Magazyn Nowiny

08-10.02.2013

 

Galerie walczą. Magazyn Nowiny 08-10.02.2013

 

 
    ◊ ◊ ◊      

Rynek oszalał. Ceny działek rolnych gonią budowlane

Nowiny 

14.06.2012

Rynek oszalał. Ceny działek rolnych gonią budowlane. Nowiny 14.06.2012  

Na nowe mieszkania trzeba czekać

Nowiny

27.10.2011

 

Na nowe mieszkania trzeba czekać. Nowiny 27.10.2011

 

 

 

    ◊ ◊ ◊      

Około 4,5 tys. zł za metr kwadratowy

Nowiny

25.10.2011

Około 4,5 tys. zł za metr kwadratowy. Nowiny 25.10.2011  

Lokum dla studenta

Nowiny

12.10.2011

Lokum dla studenta. Nowiny 12.10.2011  
    ◊ ◊ ◊      

Rzeszów pod znakiem centrów handlowych

VIP Biznes&Styl

wrzesień-październik 2011

Rzeszów pod znakiem centrów handlowych VIP B&S wrzesień-październik 2011 pierwsza

Rzeszów pod znakiem centrów handlowych VIP B&S wrzesień-październik 2011 druga

Rzeszów pod znakiem centrów handlowych VIP B&S wrzesień-październik 2011 trzecia

Rzeszów pod znakiem centrów handlowych VIP B&S wrzesień-październik 2011 czwarta

 

Na wakacjach umów kupna-sprzedaży jest mniej

Nowiny 

09.08.2011

 

Na wakacjach umów kupna-sprzedaży mniej. Nowiny 09.08.2011

 

 
    ◊ ◊ ◊      

Rachunki za prąd i czynsz

Nowiny 

25.07.2011

Rachunki za prąd i czynsz. Nowiny 25.07.2011  

Student wynajmuje mieszkanie

Nowiny

20.07.2011

Student wynajmuje mieszkanie Nowiny 20.07.2011  
    ◊ ◊ ◊      

Rzeszów miastem centrów handlowych

VIP Biznes&Styl

maj-czerwiec 2011

Rzeszów miastem centrów handlowych VIP B&S maj-czerwiec 2011 pierwsza

Rzeszów miastem centrów handlowych VIP B&S maj-czerwiec 2011 druga

Rzeszów miastem centrów handlowych VIP B&S maj-czerwiec 2011 trzecia

 

Nieruchomości nadal dobrą inwestycją

VIP Biznes&Styl

listopad-grudzień 2010

Nieruchomości nadal dobrą inwestycją VIP B&S listopad-grudzień 2010 pierwsza

Nieruchomości nadal dobrą inwestycją VIP B&S listopad-grudzień 2010 druga

Nieruchomości nadal dobrą inwestycją VIP B&S listopad-grudzień 2010 trzecia

Nieruchomości nadal dobrą inwestycją VIP B&S listopad-grudzień 2010 czwarta


    ◊ ◊ ◊      

Dom albo mieszkanie na przedmieściach

Trendy

styczeń 2010

Dom albo mieszkanie na przedmieściach, Trendy styczeń 2010 pierwsza

Dom albo mieszkanie na przedmieściach, Trendy styczeń 2010 druga


Wywiad Prezesa Zarządu CERTUS Jaromira Rajzera w Radio Via o programach mieszkaniowych finansowanych przez państwo - 10.03.2015 r. http://www.radiovia.com.pl/program/archiwum/gosc-magazynu
         
Nasi partnerzy
PBN PSPiDRN PPRN PROZiAN PTEDRiN Instytut Gospodarki WSIiZ Zuzmak
Kamiński&Kamiński Kancelaria podatkowa MWM Architekci Archeton
Przydatne linki
Księgi wieczyste Geoportal 2 Urząd Miasta Rzeszowa